Sastanak u Hrvatskoj vatrogasnoj zajednici

Danas, 11. ožujka 2024. godine, u prostorijama Hrvatske vatrogasne zajednice održan je četvrti sastanak s predstavnicima Sindikata policije Hrvatske na temu usklađivanja plaća profesionalnih vatrogasaca javnih vatrogasnih postrojbi i dobrovoljnih vatrogasnih društava s plaćama državnih službenika profesionalnih vatrogasaca u interventnim vatrogasnim postrojbama Hrvatske vatrogasne zajednice.
Ispred Sindikata policije Hrvatske na današnjem sastanku sudjelovali su Marko Milić, koordinator SPH za vatrogastvo, Nikica Bota, povjerenik SPH za JVP Split i Ante Bašić, povjerenik SPH za JVP Trogir.
Glavni vatrogasni zapovjednik Slavko Tucaković 8. ožujka 2024. godine poslao je Sindikatu policije Hrvatske Prijedlog izmjena Pravilnika o klasifikaciji radnih mjesta profesionalnih vatrogasaca, mjerilima za njihovo utvrđivanje i koeficijentima složenosti poslova te Prijedlog Uredbe o visini dodataka na osnovni koeficijent za radna mjesta profesionalnih vatrogasaca. Na sastanku Koordinacije za vatrogastvo Sindikata policije Hrvatske održanom 9. ožujka 2024. godine, detaljno su analizirana sva radna mjesta te smo načelno suglasni s predloženim rastom plaća uz primjedbe na pojedina radna mjesta.
Predstavnici Sindikata policije Hrvatske danas su na sastanku u Hrvatskoj vatrogasnoj zajednici iznijeli sve svoje primjedbe, pri čemu ističemo sljedeće: