PU ZADARSKA

19.10.2022.

Kolektivno pregovaranje o visini osnovice plaće - četvrti sastanak

Jučer, 18. listopada 2022. godine održan je četvrti sastanak pregovaračkih odbora Vlade Republike Hrvatske i sindikata državnih službi vezano uz pregovore o visini osnovice za plaće u državnoj službi.

Na sastanku je Vlada Republike Hrvatske iznijela korigiranu ponudu u odnosu na prošli sastanak:
  • „inflatorni“ dodatak prenamijenio bi se za povećanje božićnice i regresa sa sadašnjih 1.500,00 kn na 1.750,00 kn (isplata božićnice ove zime, isplata regresa na ljeto sljedeće godine) te dara za dijete sa 600,00 kn na 750,00 kn već u ovoj godini,
  • povećanje osnovice od 4% s 1. listopadom 2022. godine (isplata na plaći za listopad koja se isplaćuje u studenom) te bi se drugo povećanje osnovice od 2% umjesto s 1. travnjem 2023. godine počelo primjenjivati s 1. siječnjem 2023. godine (isplata na plaći za siječanj koja se isplaćuje u veljači).
S obzirom na navedeno, članovi Pregovaračkog odbora sindikata državnih službi izvijestili su Vladu Republike Hrvatske da će na temelju nove ponude provesti izjašnjavanje među svojim tijelima i članstvom.

Izjašnjavanje će se provesti do roka koji smo dogovorili s Vladom Republike Hrvatske – utorka, 25.10.2022. godine.