PU KARLOVAČKA

Croatia osiguranje - Serološko testiranje na Covid-19 antitijela i Brzi antigen test na Covid-19

Obavještavamo vas kako smo s CROATIA OSIGURANJEM d.d. dogovorili posebnu cijenu serološkog testiranja na COVID-19 antitijela za sve članove Sindikata policije Hrvatske i članove vaših obitelji.

Posebna ponuda za serološko testiranje

Serološkim testiranjem utvrđuje se prisutnost antitijela koja se razviju nakon kontakta s virusom bez obzira da li je osoba imala simptome bolesti ili ne. Pomoću ovog testa može se saznati da li je osoba imala ili ima SARS-CoV-2 infekciju.

Rezultati ovog testa dobar su pokazatelj izloženosti virusu, pa mogu poslužiti i za utvrđivanje stvarnog broja osoba koji su se zarazile i oporavile bez simptoma ili s minimalnim simptomima. Za pretragu nije potrebna priprema niti je potrebno biti natašte.

Nakon obavljenog testiranja, rezultati su gotovi isti dan ako se testirate u Zagrebu, odnosno 48 sati od primitka uzorka u laboratoriju ako se testirate u Koprivnici, Puli ili Splitu.

Pozitivan nalaz IgG antitijela govori da je pacijent bio u kontaktu s virusom, a pozitivan nalaz IgM antitijela govori o trenutnoj infekciji.

Cijena testiranja po osobi iznosi:
IgG 140,00 kuna (redovna cijena CO poliklinike 200,00 kuna)
IgM 100,00 kuna (redovna cijena CO poliklinike 150,00 kuna)
IgG + IgM 210,00 kuna (redovna cijena CO poliklinike 300,00 kuna)

Važno je naglasiti da testiranje nije namijenjeno osobama koje imaju neke od simptoma koji se mogu povezati s Covid-19 virusnom infekcijom (npr. groznica, povišena tjelesna temp., kašalj i drugi respiratorni simptomi).

Ova ponuda isključivo je važeća za poslovne jedinice Croatia poliklinike.

Kontakti za ugovaranje testiranja na COVID 19  (IgG):

Telefon 1: +385 1 633 2891 Narudžbe za preglede
Telefon 2: +385 1 633 2892 Narudžbe za preglede

Split
Telefon 1: +385 21 689 230
Telefon 2: +385 21 689 231

Pula
Telefon 1: +385 52 526 600 Opće informacije
Telefon 2: +385 52 526 601 Opće informacije
Telefon 3: +385 52 526 602 Opće informacije
Telefon 4: +385 52 526 603 Narudžbe za preglede

Koprivnica
Telefon 1: +385 48 654 888

Posebna ponuda brzog antigen testa na Covid-19

Ova pretraga je brzi dijagnostički test za novi koronavirus koji se izvodi na licu mjesta, a nalaz je gotov unutar pola sata. Test otkriva prisutnost nukleokapsidnog antigena SARS-Cov-2 virusa u brisu nazofarinksa.

Antigen testovi omogućuju bržu i pristupačniju dijagnostiku. Ako je test pozitivan osoba mora ići u izolaciju i javiti se nadležnom epidemiologu ili obiteljskom liječniku. U slučaju da je test negativan, a osoba ima prisutne simptome obvezno je napraviti PCR test radi potvrde ili isključenja bolesti.

Cijena testiranja po osobi iznosi 200,00 kuna (redovna cijena CO poliklinike 295,00 kuna).

POSTUPAK TESTIRANJA:
Testiranje se izvodi u šatoru na parkiralištu Hotela Zagreb na Bundeku, na adresi D.T. Gavrana 5, po drive in principu - ne izlazite iz automobila. Ako dolazite pješke, dođite do tog istog montažnog objekta. Obvezno dođite s maskom, a svoj identitet dokazujete osobnom iskaznicom. Testiranja se obavljaju svakog radnog dana od 07:00 do 15:00 sati, a provođenje testiranja započelo je 26.11.2020.

NARUČIVANJE NA TESTIRANJE:
Testiranje se provodi uz obaveznu najavu pozivom na broj telefona 01 6463 737 ili naručivanjem na termin preko e-maila covid.zg@crosig.hr na osobni zahtjev, isključivo uz avansno plaćanje Internet bankarstvom.

Testiranje je moguće provesti i na lokacijama van Zagreba (ne u poslovnim jedinicama Croatia Poliklinike), ukoliko se prijavi dovoljan broj zainteresiranih. Za više informacija oko navedene mogućnosti, molimo da se javite u glavnu podružnicu u kojoj ste član.

Napominjemo kako je za izlazak na teren potreban minimalan broj od 30 prijavljenih ljudi te, ukoliko glavna podružnica SPH ne prikupi navedeni minimum prijava, testiranje nije moguće organizirati.