19.03.2020.

Rad zaposlenika MUP-a, roditelja maloljetne djece – UPUTA MUP-a

Dana 16. i 19. ožujka 2020. godine, našim dopisima smo od Ministarstva unutarnjih poslova zatražili izdavanje upute kojom bi se u ovoj novonastaloj situaciji djelatnicima Ministarstva, supružnicima, roditeljima maloljetne djece, koji oboje rade u smjenama ili turnusima, njihov rad organizirao na način da se izbjegne angažiranje oba roditelja u istim smjenama/turnusima, a samohranim roditeljima osigurala nesmetana briga o djeci.

Temeljem navedenog, danas je prema svim ustrojstvenim jedinicama i policijskim upravama proslijeđena uputa Uprave za ljudske potencijale kojom se rukovoditeljima nalaže da se navedenim kategorijama zaposlenika rad organizira na način da im se omogući nesmetana skrb o djeci u što većoj mjeri.

Navedenu uputu u cijelosti pročitajte OVDJE.