PU MEĐIMURSKA

04.10.2018.

Sastanak pregovaračkih odbora Vlade Republike Hrvatske i sindikata državnih službi

Danas, 4. listopada 2018. godine, održan je treći po redu sastanak pregovaračkih odbora Vlade RH i sindikata državnih službi.

Nakon prijašnje ponude Vlade za povećanje osnovice plaće od 2%, na koju su sindikati državnih službi reagirali kao u potpunosti nedovoljnom, na današnjem sastanku Vlada je „izašla“ s novom ponudom te je predložena opcija povećanja osnovice plaće za 2% s 1.01.2019. godine i za još 1% s 1.07.2019. godine, što bi ukupno bilo povećanje od 3%, a čime bi se plaće faktički vratile na razinu iz 2013. godine tj. vratilo bi se umanjenje kojim je prijašnja Vlada jednostrano umanjila koeficijente svim državnim službenicima i namještenicima za 3%.

Predstavnici sindikata su iznijeli još neke nove prijedloge oko povećanja te zatražili da se do sljedećeg sastanka pokušaju iznaći dodatna sredstva za poboljšanje materijalnog položaja državnih službenika.

Pregovori se nastavljaju za desetak dana.

O daljnjem tijeku pregovora ćemo vas pravovremeno izvijestiti.