PU KARLOVAČKA

03.10.2019.

Sastanak pregovaračkih odbora Vlade Republike Hrvatske i sindikata državnih službi - 3.10.2019.

3. listopada 2019. godine u Ministarstvu rada i mirovinskoga sustava održan je prvi sastanak pregovaračkih odbora Vlade i sindikata državnih službi o sklapanju dodatka Kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike.

Nakon otvaranja pregovora iznesen je prijedlog Protokola za sklapanje dodatka Kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike. Dogovoreno je da će se do sljedećeg sastanka usuglasiti predmet pregovora, a koji bi se prvenstveno trebao odnositi na materijalna prava i visinu osnovice plaće u državnim službama.

Predstavnici Sindikata policije Hrvatske otvorili su i pitanje koeficijenata zaposlenika Ministarstva unutarnjih poslova, prvenstveno policijskih službenika.

Sljedeći sastanak se očekuje u narednih desetak dana, a o daljnjem tijeku pregovora,  kao i o konkretnim zahtjevima sindikata pravovremeno ćemo vas obavijestiti.