PU KARLOVAČKA

27.09.2018.

Prestanak službe radi ostvarivanja prava na mirovinu

Zaprimili smo veći broj informacija od strane članova da se u velikom broju policijskih uprava provode postupci u vezi s umirovljenjem policijskih službenika VSS i VŠS starijih od 50 godina, na način da načelnici policijskih uprava navedenu skupinu policijskih službenika obavještavaju da moraju izvršiti sistematski pregled te ih upozoravaju da, ukoliko smatraju da pregled ne mogu proći, podnesu zahtjev za prestanak službe radi ostvarivanja prava na mirovinu.

Na navedeno smo reagirali te smo od Ministarstva unutarnjih poslova zatražili povratnu informaciju.

Slijedom navedenog upita Sindikata policije Hrvatske, od strane Ministarstva unutarnjih poslova zaprimili smo odgovor s uputom prema svim policijskim upravama.

Navedeni dopis i uputu MUP-a u cijelosti pročitajte u nastavku.