03.08.2022.

Obavljanje poslova više složenosti - dodatno pojašnjenje

Na sastanku s g. Davorom Božinovićem, ministrom unutarnjih poslova održanom 7. srpnja 2022. godine te sastanku s g. Željkom Pršom, ovlaštenim za obavljanje poslova ravnatelja Uprave za ljudske potencijale održanom 28. srpnja 2022. godine ukazali smo na probleme u primjeni izdanih Uputa u svezi obavljanja poslova više složenosti ili mijenjanja drugog službenika ili namještenika.

Temeljem navedenog, izdano je dodatno pojašnjenje koji dostavljamo u prilogu.

Smatramo da je dodatnim pojašnjenjem jasno definiran način angažiranja i plaćanja službenika ili namještenika koji obavljaju poslove više složenosti ili mijenjaju drugog službenika ili namještenika po nalogu.

U slučaju problema u primjeni ili kršenja navedenog molimo da se obratite u glavnu podružnicu u kojoj ste član.