povratak
Podijeli s prijateljima:
24.02.2017.

Koordinacija sindikata koji djeluju u MUP-u - sastanak u Ravnateljstvu policije

danas, 24. veljače 2017. godine, u Ravnateljstvu policije održan je sastanak glavnog ravnatelja policije g. Marka Srdarevića s predstavnicima reprezentativnih sindikata koji djeluju u MUP-u (Sindikat policije Hrvatske, Nezavisni sindikat djelatnika MUP-a RH i Sindikat državnih i lokalnih službenika i namještenika RH).

Tema sastanka bila je funkcionalna reorganizacija koja je već najavljena od strane Ministra unutarnjih poslova g. Vlahe Orepića.

Glavni ravnatelj policije upoznao je predstavnike reprezentativnih sindikata s osnovnim idejama funkcionalne reorganizacije, a kojom se ne bi mijenjao dosadašnji teritorijalni ustroj Ministarstva i policijskih uprava.

Također, plan je da se s navedenim ustrojem ne ide prebrzo u provedbu dok se ne iznađe što kvalitetnije rješenje, a najranije s 1. siječnjem slijedeće godine.

Sindikati su iznijeli stajalište da se prilikom navedene funkcionalne reorganizacije treba voditi računa da djelatnici zadrže dosadašnju razinu plaće.

O daljnjem tijeku ćemo vas pravodobno informirati.